o mnie


Witaj!

Jestem autorką tego bloga, fizjoterapeutką/instruktorką sportu. Pracuję na  sali z małym pacjentem neurologicznym, a wieczorami gdy moje dzieci śpią tworzę ten blog, ponieważ lubię świat online chcę tu dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 Ocena i terapia chodu jest tym czym najbardziej lubię się zajmować w swoim zawodzie.

Poprzez  publikowanie na blogu wartościowych treści chcę pomagać rodzicom dzieci niepełnosprawnych odnaleźć się świecie terapii chodu i ortotyki.

Mam doświadczenie w usprawnianiu pacjentów neurologicznych głównie z mózgowym porażeniem dziecięcym będących po operacjach SDR, fibrotomia, wydłużanie ścięgien, korekcja ustawienia stóp, osób leczonych przewlekle toksyną botulinową.

Nie wyobrażam sobie nie korzystać z ortotyki, która jest dla mnie niezwykle interesująca i wspierająca w nauce chodu. By mocniej zgłębiać wiedzę i zacieśniać współpracę z ortotykami, postanowiłam zostać członkiem Polskiego Towarzystwa Protetyki i Ortotyki Narządu Ruchu.

Po pracy spędzam aktywnie czas z rodziną, ćwiczę Pilates lub czytam. W  cieplejsze dni  jeżdżę na rolkach, a zimą nie odmawiam sobie narciarstwa zjazdowego.

Jeśli masz ochotę nawiązać współpracę, nawiązać ze mną relację zapraszam,  przejdź tylko do zakładki KONTAKT.

Lubię się uczyć, rozwijać zawodowo poniżej przykłady szkoleń w jakich brałam udział:

Szkolenie ” Funkcjonalny Trening Siły i Mocy u pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym” 2018r. (współorganizator i pomysłodawca pierwszego takiego szkolenia w Polsce)

Kurs podstawowy Bobath Concept. 2013r.

Szkolenie ” Rola zaopatrzenia ortopedycznego i rehabilitacyjnego w Terapii Dzieci i Młodzieży z niedowładami spastycznymi. 2013r.

Kurs podtawowy „Kinesiology Taping.” 2011r.

Szkolenie „Kinesiobalance”. 2011r.

Instruktor sportu, specjalność fitness. 2008r

Szkolenie „Pilates, głęboka stabilizacja kręgosłupa.” 2007r.

Szkolenie podstawowe „Interdyscyplinarne leczenie w mózgowym porażeniu dziecięcym”. 2011r.

Spotkanie dotyczące operacji SDR (selektywnej tylnej rizotomii) z dr T.S. Parkiem. 2013r.

Szkolenie na poziomie rozszerzonym „Multidisciplinary treatment of children wih Cereral Palsy, functional strenght training and orthotics”. 2012r.

Konferencja RehaPlus „Wybrane tematy z fizjoterapii pediatrycznej, Integracja Sensoryczna”. 2015r.

Warsztaty „Analiza chodu w pediatrii. Zarządzanie sprzętem ortotycznym. Segmentalne, kinematyczne podejście do rehabilitacji”. 2015 r

Udział w programie „Wzmożenie i rozszarzenie świadczeń w sferze diagnostyki i rehabilitacji zaburzeń narządu ruchu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym” (wykonywanie badań analizy chodu  z zastosowaniem programów Qualisys, platformy AMTI i systemu Sybar/Moxie). 2012r., 2013r.

Agata Starz fizjoterapeutka